لوگو دکتر شراره صدری نائینی

عوارض لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی عوارض دارد؟! لابیاپلاستی هم به عنوان یک اقدام جراحی، عوارض و حتی احتمال بروز خطراتی را به همراه دارد، اما وجود عوارض لزوما به این معنا نیست که نمی توانیم یکی عمل را انجام دهیم. مسئله مهم این است که چگونه از بروز عوارض خطرناک جلوگیری کرده و عوارض معمول آن را به حداقل برسانیم. در این مقاله به طور کامل درباره عوارض طبیعی و عوارض جدی لابیاپلاستی صحبت کرده ایم تا عزیزانی که متقاضی انجام این جراحی هستند، با آگاهی هرچه بیشتر از حساسیت این عمل، بهترین تصمیم گیری را داشته و به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه نمایند…

آیا لابیاپلاستی عوارض دارد؟

هر عمل جراحی و در واقع هر اقدام تهاجمی، چه جنبه درمانی داشته باشد و چه جنبه زیبایی، همراه با عوارضی است که باید قبل از عمل آنها را بدانید.

بعضی از عوارض، کاملا طبیعی بوده به دلیل تلاش بدن برای ترمیم و بهبودی بعد از عمل بروز پیدا می کنند. 

عوارض طبیعی لابیاپلاستی

احساس ناراحتی فیزیکی در ناحیه ای که تحت عمل جراحی قرار گرفته، اولین و شایع ترین مورد از عوارض لابیاپلاستی است. احساس ناراحتی فیزیکی یعنی:

 • درد
 • التهاب و تورم
 • کبودی
 • سوزش یا حساس تر شدن ناحیه

این عوارض طبیعی ممکن است برای چند روز یا در بعضی از بانوان، تا چند هفته طول بکشد. اما کنترل کردن آنها و کمک به بهبود هرچه زودتر، به آسانی انجام پذیر است. برای کنترل درد بعد از لابیاپلاستی معمولا جراح، داروی مسکن برای شما تجویز خواهد کرد که تاثیر چشمگیری در تسکین درد بعد از عمل دارد. التهاب و تورم نشانه تلاش بدن است برای ترمیم و بهبودی ناحیه عمل شده؛ بنابراین به طور طبیعی پس از گذشت چند روز این التهاب کاهش یافته و بعد از چند هفته، هیچ اثری از آن باقی نخواهد ماند.  

عوارض جدی و خطرناک لابیاپلاستی

علاوه بر مواردی که به طور طبیعی و غیر قابل اجتناب بعد از لابیاپلاستی اتفاق می افتند، احتمال بروز عوارض جدی تری هم وجود دارد که حتی ممکن است خطرساز باشند.

 • واکنش آلرژیک به داروی بیهوشی

بدن بعضی از افراد ممکن است نسبت به داروی بیهوشی واکنش نشان دهد. بنابراین جراح باید قبل از عمل این مورد را بررسی کرده و در صورتی که احتمال واکنش آلرژیک به داروی بیهوشی وجود دارد، از روش جایگزین مثل: بی حسی استفاده کند.

 • خونریزی

مقداری ترشحات خون آلود از محل زخم ها طبیعی است. اگر خونریزی شدید باشد و تا چند روز ادامه پیدا کند باید درباره آن با جراح خود صحبت کنید.

 • عفونت بعد از لابیاپلاستی

عفونت بعد از لابیاپلاستی عارضه ی چندان شایعی نیست. با این حال اکثر افرادی که می خواهند لابیاپلاستی انجام دهند، بابت آن ابراز نگرانی می کنند. معمولا به منظور پیشگیری از عفونت بعد از عمل، برای بیمار داروی آنتی بیوتیک تجویز می شود. مصرف کامل و منظم این داروها اهمیت زیادی دارد.

 • باقی ماندن جای بخیه ها (اسکار)

وقتی یک عمل جراحی به قصد زیباتر شدن انجام می شود، قطعا باید تمام فاکتور های موثر در ظاهر در نظر گرفته شوند. باقی ماندن جای بخیه ها یا اسکار محل برش ها، می توانند اتفاق ناخوشایندی باشد.

 • کاهش یا از بین رفتن حساسیت پذیری واژن

ناحیه تناسلی بانوان رشته های عصبی و حسی بسیار زیادی دارد که موجب تحریک پذیری، لذت جنسی و ارگاسم می شوند. اگر برش های لابیاپلاستی بیش از حد یا در نقاط نادرست انجام شود، ممکن است به حساسیت پذیری این ناحیه آسیب بزند. بنابراین در انتخاب جراح خود نهایت دقت را داشته باشید. بهترین جراح لابیاپلاستی قطعا جراحی است که به خوبی با آناتومی بدن زنان آشنایی داشته و با تجربه و مهارت بالا در این زمینه، از بروز هرگونه آسیب جدی به بدن شما پیشگیری خواهد کرد.

 • خشکی مزمن

هر قسمتی در بدن، به دلیل یک کارکرد مهم وجود دارد. بعضی از بانوان ترجیح می دهند که طول لابیا مینور های خود را به شدت کاهش دهند. اما لازم است بدانید اگر لابیاها یا پوست قسمت های داخلی واژن بیش از حد برداشته شوند، در کارکرد اصلی آنها که محافظت از دهانه واژن است اختلال ایجاد می شود. اگر تعادل Ph طبیعی واژن به هم بریزد، ممکن است فرد دچار خشکی و یا عفونت شدید شود.

چگونه از بروز عوارض لابیاپلاستی جلوگیری کنیم؟

اگر به فکر انجام لابیاپلاستی هستید، مهم است که عوارض جانبی بالقوه را درک کرده و اقداماتی را برای پیشگیری از آنها انجام دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا خطر عوارض را به حداقل برسانید:

 • مراجعه به بهترین جراح لابیاپلاستی

انتخاب یک جراح واجد شرایط برای جلوگیری از عوارض لابیاپلاستی بسیار مهم است. دکتر جوکس، یک جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره که در جراحی دستگاه تناسلی تخصص دارد، گزینه بسیار خوبی برای بررسی است. دکتر جوکس با سالها تجربه در انجام لابیاپلاستی مهارت و مهارت بالایی دارد. او سابقه عمل جراحی موفقیت آمیزی دارد و خوشحال است که عکس های قبل و بعد از بیماران قبلی خود را به اشتراک می گذارد. دکتر جوکس و کارکنانش راحتی و رضایت بیمار را در اولویت قرار می دهند و برای پاسخ دادن به هر سوالی وقت می گذارند. وقتی صحبت از لابیاپلاستی به میان می آید، انتخاب یک جراح واجد شرایط مانند دکتر جوکس می تواند تفاوت را ایجاد کند

 • پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس از عمل

شامل رعایت محدودیت و مصرف داروهای تجویز شده و همچنین پرهیز از فعالیت هایی که پزشک برای شما معین نموده است. رعایت این دستورالعمل ها تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از بروز عوارض لابیاپلاستی خواهد داشت.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *