لوگو دکتر شراره صدری نائینی
هزینه لاپاراسکوپی در تهران

هزینه لاپاراسکوپی [در سال ۱۴۰۳]

بخش اصلی هزینه لاپاراسکوپی در سال ۱۴۰۳ مانند سال های گذشته، متمرکز بر چند عامل اساسی است. در کنار آن، هزینه های جانبی و متغیر نیز وجود دارد که بخش کمتری از کل هزینه را در بر میگیرد. در این مقاله فاکتور های موثر در برآورد هزینه لاپاراسکوپی را بررسی کرده ایم.

  • آیا بیمه هزینه لاپاراسکوپی را تحت پوشش قرار می دهد؟
  • آیا هزینه لاپاراسکوپی توسط جراحان مختلف باهم فرق می کند؟

با ما همراه باشید…

هزینه لاپاراسکوپی کیست و فیبروم در تهران

چه مواردی در هزینه لاپاراسکوپی محاسبه میشوند؟

مبلغی که بیمار به عنوان قیمت یا هزینه لاپاراسکوپی پرداخت می کند، حاصل جمع مواردی است که در ادامه ذکر شده است:

  • دستمزد جراح 

حق الزحمه دریافتی جراح، بین پزشکان مختلف با هم متفاوت است. این تفاوت می تواند به دلایل مختلفی از جمله: تحصیلات پزشک و تجربه ایشان باشد.

  • تیم دستیار

افرادی که در طول جراحی، همراه پزشک هستند نقش مهمی در نتیجه و پیشبرد عمل دارند. بنابراین لازمه‌ی یک جراحی موفق، حضور افراد توانمند و دقیق در کنار پزشک است. هرچه سطح دانش و توانمندی اعضای این تیم بالاتر باشد، طبیعتا روی دستمزد آنان تاثیر گذار است.

  • نوع جراحی (لاپاراسکوپی ساده یا پیشرفته)

لاپاراسکوپی به دو صورت ساده و پیشرفته قابل انجام است؛ این دو در عمل با هم بسیار متفاوت بوده و به تجهیزات و تکنیک های متفاوتی نیازمند هستند. بنابراین هزینه لاپاراسکوپی پیشرفته، بیشتر از لاپاراسکوپی ساده است.

  • هزینه بیهوشی

معمولا بیهوشی مورد استفاده در این جراحی، بیهوشی عمومی است. هزینه داروی بیهوشی و متخصص بیهوشی نیز در جمع نهایی قیمت لاپاراسکوپی محاسبه می شود.

  • هزینه بستری در بیمارستان

با نظر به اینکه عمل شما دربیمارستان دولتی انجام می شود یا خصوصی، هزینه بستری و بهره مندی از خدمات و امکانات بیمارستان، متغیر خواهد بود. ضمن اینکه ممکن است بعضی از بیماران بنابر صلاحدید پزشک نیاز به بستری بیشتری داشته باشند.

  • آزمایش های قبل از عمل

این مورد اگرچه به طور مستقیم روی هزینه لاپاراسکوپی حساب نمی شود، اما به جهت اینکه چشم انداز کاملی نسبت به کل هزینه های مربوط به عمل داشته باشید، به آن اشاره کرده ایم. قبل از اقدام به انجام جراحی، ممکن است پزشک دستور انجام آزمایش های دیگر را برای شما بنویسد. آزمایش خون، سونوگرافی و یا دیگر تست ها می توانند از این موارد باشند.

  • هزینه های جانبی بعد از عمل

این هزینه ها عموما در بردارنده هزینه داروها و پانسمان های مورد نیاز هستند

نحوه محاسبه هزینه لاپاراسکوپی

محاسبه هزینه لاپاراسکوپی شامل چندین عامل مهم است که در قسمت قبل توضیح داده شد. ابتدا، هزینه‌های مرتبط با بستری بیمار در بیمارستان، شامل تخت، مراقبت‌های پرستاری و خدمات پزشکی محاسبه می‌شود. سپس، هزینه‌های جراح و تیم پزشکی در نظر گرفته می‌شود، که شامل حقوق و دستمزد جراح و اعضای تیم برای انجام عمل جراحی می‌شود. هزینه‌های تجهیزات بیمارستان یا کلینیک نیز محاسبه می‌گردد، که شامل هزینه دستگاه لاپاراسکوپی، ابزارهای جراحی و تجهیزات پزشکی می‌شود. همچنین، هزینه‌های مواد مصرفی از جمله مواد ضدعفونی کننده و ابزارهای یکبار مصرف در محاسبات لحاظ می‌شوند. هزینه‌های مربوط به ریکاوری و نقاهت بیمار نیز در نظر گرفته می‌شود که شامل مراقبت‌های پس از عمل، داروها و سایر خدمات پزشکی برای بهبودی سریع‌تر بیمار است.

با توجه به این موضوع که برخی از فاکتورهای ذکر شده برحسب وضعیت و شرایط بیمار متغیر هستند، هزینه های مربوطه نیز در نهایت متفاوت خواهند بود. علاوه بر این، هزینه استفاده از خدمات پزشکی و جراحی به طور معمول در شهرهای بزرگ و بویژه در تهران، بیشتر از سایر شهر ها است.

آیا بیمه هزینه لاپاراسکوپی را پرداخت می کند؟

خدمات و پوشش های بیمه ای در همه شرکت های بیمه یکسان نیست. در صورتی که عمل در بیمارستان دولتی انجام شود، بخشی از هزینه کل آن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار خواهد گرفت. اگر دارای بیمه تکمیلی باشید، طبق قواعد و تعهدات شرکت ارائه دهنده بیمه، می توانید با ارائه رسید های پرداختی و مدارک لازم، بخشی از هزینه را تا سقف تعیین شده از بیمه دریافت نمایید.

هزینه لاپاراسکوپی در بیمارستان دولتی

هزینه انجام عمل لاپاراسکوپی در بیمارستان دولتی نیز، دقیقا طبق آنچه در مقاله توضیح داده ایم، محاسبه می شود؛ با این تفاوت که به دلیل بهره مندی از تعرفه های دولتی، بیمار مبلغ کمتری را پرداخت خواهد کرد. مورد بسیار مهمی که جا دارد در اینجا به آن اشاره شود، این است که تجهیزات، خدمات و تیم دستیار پزشک در بیمارستان دولتی با محدودیت مواجه است. به همین دلیل در بسیاری از مواقع امکان انجام عمل لاپاراسکوپی پیشرفته در بیمارستان دولتی وجود ندارد.

آنچه مسلم است، برای اینکه از هزینه دقیق لاپاراسکوپی و خدماتی که به آن نیاز دارید مطلع شوید، باید حتما به جراح لاپاراسکوپی مراجعه کرده تا بعد از تشخیص نوع عمل مناسب برای شما، هزینه را به شما اعلام نمایند.

دکتر شراره صدری نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان هستند که در حوزه انجام عمل لاپاراسکوپی پیشرفته و ساده تجربه ای طولانی مدت و موفقیت آمیز دارند. عمل لاپاراسکوپی ساده توسط دکتر شراره صدری نائینی در بیمارستان میلاد تهران انجام میشود. برای دست یابی به اطلاعات دقیق و کامل تر می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت، با مطب تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *