لوگو دکتر شراره صدری نائینی
تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی

تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی؟

بنظر شما تزریق ژل به واژن بهترا ست یا تزریق چربی؟ آیا میدانید چه تفاوت هایی بین تزریق چربی و تزریق ژل به واژن وجود دارد؟

تزریق ژل و چربی به واژن باعث برطرف کردن افتادگی‌های پوست و بافت ناحیه واژن شده و لابیاها را حجیم‌تر نشان می‌دهد تا عوارضی که با افزایش سن، زایمان، کاهش وزن و یا به دلایل ژنتیکی ایجاد شده است، برطرف شود و یا کاهش بیابد. در صورتی که قصد دارید برای این تغییرات اقدام کنید اما نمی‌دانید تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی، با خواندن ادامه‌ی این مقاله می‌توانید اطلاعات لازم را کسب نمائید.

مقایسه تزریق ژل به واژن با تزریق چربی

تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی؟

زیبایی و رفع مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی، یکی از مسائلی است که برای زنان اهمیت زیادی دارد. به طور کلی، زنان ممکن است با مشکلات مختلفی مانند تغییر رنگ، شل شدگی واژن، چین و چروک، کاهش لذت جنسی و یا گشادی واژن روبرو شوند. در صورتی که نمی‌دانید حجم بخشیدن به واژن می‌تواند نتایج خوبی برای شما داشته باشد یا خیر، پیشنهاد می‌کنیم از روش تزریق ژل استفاده کنید. ژل‌هایی که برای تزریق به واژن در دسترس است حاوی هیالورونیک اسید هستند که ماندگاری آنها موقتی است و بین ۶ تا ۱۲ ماه باقی می‌ماند. در برخی موارد ممکن است با توجه به نوع ژل تزریق شده، ماندگاری بیشتری داشته باشند.

مزایای تزریق ژل به واژن عبارتند از:

 • نتایج آن به صورت موقتی باقی می‌مانند و در صورتی که از نتایج راضی نباشید پس از چند ماه به حالت اولیه باز می‌گردد.
 • تزریق ژل بسیار سریع و آسان است و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌شود. پس از بی‌حسی موضعی، تزریق ژل به قسمت‌های مورد نیاز تزریق می‌شود و بلافاصله می‌توانید به منزل بازگردید و به فعالیت‌های روزمره‌ی خود ادامه دهید.
 • هزینه‌ی تزریق ژل نسبت به تزریق چربی بسیار کمتر است. بنابراین در صورت نیاز می‌توانید پس از چند ماه دوباره تزریق ژل را انجام دهید.

بررسی تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن کمی به روش تزریق ژل به واژن شبیه است؛ اما تفاوت مهم این دور روش این است که در این تکنیک از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود.

مراحل تزریق چربی به واژن بدین صورت است:

 • استخراج چربی

در این مرحله چربی از قسمت‌هایی از بدن که دارای چربی اضافه هستند، به عنوان مثال شکم، باسن و یا ران خارج می‌شود. خارج سازی چربی با روش لیپوساکشن و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

 • آماده سازی چربی

چربی خارج شده در طی مراحلی خالص سازی می‌شود تا برای تزریق آماده باشد.

 • تزریق چربی

پس از آماده شدن چربی، ابتدا واژن با بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌شود و سپس چربی به قسمت‌های مورد نیاز تزریق می‌شود.

مقداری از چربی تزریق شده پس از چند هفته از بین می‌رود اما بخش اعظم آن برای همیشه در ناحیه‌ی تزریق شده باقی می‌ماند. در صورت نیاز ممکن است به یک جلسه‌ی اضافی جهت تزریق مجدد چربی نیاز داشته باشید تا حجم از دست رفته جبران شود.

مزایای تزریق چربی به واژن

 • برخلاف تزریق ژل، هیچ گونه واکنش آلرژیکی پس از تزریق واژن نخواهید داشت زیر ماده‌ی تزریقی از بدن خود فرد تهیه شده است. اما تزریق ژل به واژن در برخی از افراد ممکن است با واکنش‌های آلرژیک و ناخواسته همراه باشد.
 • تزریق چربی یک روش درمان پایدار و همیشگی است. پس از تزریق چربی مقداری از آنها طی چند هفته‌ی آینده از بین می‌روند اما سلول‌های چربی باقی مانده تقریباُ برای همیشه در بافت واژن باقی می‌مانند و نتایج پس از یک بار تزریق چربی برای همیشه ماندگار است. (در صورتی که کاهش وزن شدید داشته باشید ممکن است مقداری از چربی تزریق شده به واژن نیز طی فرآیند کاهش وزن از بین برود)

مقایسه‌ی تزریق ژل و چربی به واژن

 • همان طور که اشاره شد تزریق چربی روشی است که نتایج پایداری دارد بنابراین برای افرادی که هنوز نسبت به نتایج اطلاعی ندارند و یا برای تزریق تردید دارند روش مناسبی نیست. به این افراد توصیه می‌شود که ابتدا تزریق ژل را انجام دهند و در صورتی که از نتایج راضی بودند تزریق چربی را جهت ماندگاری دائم انتخاب نمایند.
 • تزریق چربی نسبت به تزریق چربی فرآیندی است که به هزینه‌ی بیشتری نیاز دارد زیرا فرآیندهای استخراج و تهیه‌ی چربی زمان بر بوده و به فناوری‌های پیشرفته نیاز دارد. به همین دلیل به افرادی که هزینه‌ی لازم برای برای تزریق چربی را ندارند توصیه می‌شود که از روش تزریق ژل استفاده نمایند.
 • در صورتی که دچار واکنش‌های آلرژیک نسبت به مواد موجود در ژل‌های تزریقی هستید توصیه می‌شود از روش تزریق چربی به واژن استفاده نمائید.

نتیجه گیری

تزریق ژل و تزریق چربی به واژن هر دو جز روش‌های جوانسازی واژن هستند که می‌توانند ظاهری زیباتر، حجیم‌تر و شاداب تر به واژن ببخشند و اثرات افزایش سن و یا آسیب‌های وارد شده به دلیل زایمان و سایر موارد را تا حدودی بهبود ببخشد. در این مقاله مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها توضیح داده شد. در انتها با نظر پزشک خود می‌توانید بهترین ماده را جهت تزریق انتخاب نمائید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *