لوگو دکتر شراره صدری نائینی
لابیاپلاستی در دختران باکره

لابیاپلاستی در دختران باکره امکان پذیر است؟

آیا دختران باکره و مجرد می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟!

با توجه به مزایایی که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ رفع مشکلات فیزیکی ناحیه تناسلی، در رابطه با عمل لابیاپلاستی وجود دارد، برای بسیاری از بانوان مجرد و باکره این سوال وجود دارد. با وجود اینکه این روش نسبت به گذشته شناخته تر شده است، اما هنوز سوالات بسیار مهمی پیرامون آن وجود دارد که نیازمند پاسخ واضح و قطعی هستند. یکی از این سوالات این است که؛ آیا لابیاپلاستی در دختران باکره امکان پذیر است؟ آیا دختران مجرد با انجام لابیاپلاستی دچار آسیب به پرده بکارت می شوند؟

در این مقاله به این سوالات پاسخ داده ایم. در پایان اگر همچنان سوال یا ابهامی در این خصوص برایتان وجود داشت، در بخش دیدگاه ها بنویسید تا توسط دکتر شراره صدری نائینی به آن پاسخ داده شود.

لابیاپلاستی در دختران مجرد

آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

همانطور که احتمالا می دانید، این روش جراحی بر روی لابیا مینور یا لابیاماژور ها انجام می شود؛ که هر دو در سطح خارجی واژن قرار دارند. در حالی که پرده بکارت یا هایمن، داخل واژن است. پس لابیاپلاستی چه با استفاده از تیغ جراحی و چه با استفاده از لیزر انجام شود، هیچ ممنوعیتی برای دختران مجرد و باکره نداشته و آسیبی به پرده بکارت آنها وارد نخواهد کرد.

همانطور که گفته شد، بدن هر فرد دارای خصوصیات ویژه ای است. به این معنا که فرم، شکل و اندازه لابیا مینور ها در افراد با هم فرق میکند. اما این ساختار در بدن تمامی زنان مشترک است که پرده بکارت از لحاظ آناتومی بدن، فاصله زیادی با لابیا ها ( که محل این جراحی هستند) دارد.

لابیاپلاستی در دختران باکره؛ قبل یا بعد از بلوغ؟

به طور معمول دختران بعد از به اتمام رساندن دوران بلوغ میتوانند برای جراحی لابیاپلاستی اقدام کنند. طبق توصیه جراحان و متخصصین زنان، بهتر است برای انجام این عمل تا بعد از تکمیل شدن دوره بلوغ صبر کنید؛ زیرا ممکن است لابیاها هنوز در حال رشد و بزرگتر شدن باشند. 

دخترانی که به طور ژنتیکی لابیا مینورهای بزرگ دارند و از این بابت دچار رنج و درد در این ناحیه هستند، می توانند با مراجعه به جراح لابیاپلاستی از مشاوره و راهنمایی های تخصصی بهره مند شوند. اگر پزشک تایید نماید، امکان جراحی قبل از سن بلوغ نیز وجود دارد.

جراحی لابیاپلاستی برای دختران باکره چه مزایایی دارد؟

دختران بعد از به پایان رساندن دوران بلوغ تا هر زمان بعد از آن، می توانند کاندیدای انجام جراحی لابیاپلاستی باشند. سن تکمیل بلوغ دختران معمولا حدود ۱۸ سالگی است؛ با این حال ممکن است در بعضی افراد کمی زودتر یا حتی دیرتر باشد. مزایایی که انجام این جراحی می تواند برای دختران باکره داشته باشد، موارد زیر است:

  • نتیجه بادوام تر و مطلوب تر خواهد بود.
  • هیچ اثری از بخیه لابیاپلاستی باقی نخواهد ماند.
  • مشکلات عملکردی مثل بزرگ بودن لبه های داخلی واژن و درد و ناراحتی ناشی از آن برطرف خواهد شد.

سخن پایانی

در حقیقت باید گفت که لابیاپلاستی در دختران مجرد و باکره بلامانع است. لابیا مینور ها در بخش خارجی ناحیه تناسلی قرار دارند و در نتیجه جراحی آنها چه بوسیله تیغ و چه با لیزر، هیچ دخالتی در پرده بکارت ندارد و به آن آسیبی نخواهد رساند. انجام لابیاپلاستی در سنین پایین تر و البته بعد از پایان یافتن دوران بلوغ، می تواند نتایج مطلوب تری را رقم بزند و از دوام بیشتری نیز برخوردار باشد. با این حال انجام این جراحی نیازمند مهارت و تجربه ی زیادی است. بنابراین برای دریافت راهنمایی های لازم و انجام موفقیت آمیز این عمل حتما به بهترین جراح لابیاپلاستی با سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه جراحی های زیبایی مراجعه کنید، تا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *