لوگو دکتر شراره صدری نائینی
لابیاپلاستی چقدر ماندگاری دارد

ماندگاری لابیاپلاستی چقدر است؟

اگر درباره مدت زمان ماندگاری لابیاپلاستی دچار تردید هستید، باید بدانید که اقداماتی که با روش جراحی انجام می شوند، معمولا ماندگاری طولانی مدت دارند. اما در خصوص ماندگاری لابیاپلاستی و دریافت بهترین نتیجه، مواردی ساده و در عین حال بسیار حائز اهمیت وجود دارد؛ که می توان گفت شرایط اصلی تضمین کننده موفقیت و ماندگاری لابیاپلاستی هستند. در این مقاله این موارد مهم و اساسی را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید…

۰۱:۰۷
truncate dir-rtl

آیا لابیاپلاستی برگشت پذیر است؟

آیا نتیجه لابیاپلاستی ماندگار است؟

در واقع نتایج لابیاپلاستی با رعایت مراقبت‌ها و توصیه‌های پزشک به طور قابل توجهی ماندگار است. پس از انجام جراحی، دوره نقاهت با اهمیت بسیاری همراه است و استراحت کامل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. مراقبت دقیق از زخم‌ها و استفاده از مواد مرطوب‌کننده نقش حیاتی در حفظ نتایج دارد. همچنین، پیگیری منظم و ویزیت به موقع بعد از عمل، برای ارزیابی تغییرات ایجاد شده و آگاهی پزشک از وضعیت بیمار بسیار مهم است. رعایت نکاتی مانند حفظ وزن سالم و اجتناب از فعالیت‌های ورزشی سنگین نیز به حفظ هرچه بیشتر نتایج کمک می‌کند. با رعایت این مراقبت‌ها، می‌توان نسبت به ماندگاری طولانی‌تر و بهتر نتایج لابیاپلاستی اطمینان حاصل کرد.

آیا عمل لابیاپلاستی برگشت پذیر است؟

ساده و کوتاه ترین پاسخ به این سوال پر تکرار، خیر است. نتیجه لابیاپلاستی به حالت قبل از عمل باز نخواهد گشت. در واقع در پروسه انجام عمل لابیاپلاستی قسمت های زائد و اضافی بوسیله برش و کات، جدا شده و فرم زیبا و دلخواه در ناحیه تناسلی شکل میگیرد. بنابراین امکان برگشت آنها به صورت قبل وجود ندارد. ولی با این وجود، بدن همواره در حال تغییر است و شاید در بعضی از افراد، در طول زمان تغییرات جزیی ایجاد شود. در این خصوص توصیه می شود حتما با جراح مورد اطمینان و با تجربه مشورت کنید.

ناگفته نماند، حتی در صورتی که در سال های بعد از عمل بیمار دچار تغییراتی جزیی در ناحیه تناسلی شود، نیازی به عمل مجدد نیست. بلکه میتوان با یک اقدام ترمیمی سرپایی و بسیار ساده، تغییرات لازم را ایجاد کرد.

نکات مهم برای افزایش ماندگاری لابیاپلاستی

ماندگاری لابیاپلاستی دو پایه اساسی دارد: عملکرد جراح در طول عمل و عملکرد بیمار در دوران نقاهت و پس از عمل.

این یکی از دلایلی است که همواره توصیه می شود جهت دریافت مشاوره تخصصی و اقدام برای جراحی، حتما به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه کنید.

در ادامه، به مهم ترین نکاتی که باید توسط بیمار رعایت شوند تا لابیاپلاستی ماندگاری دائمی داشته باشد، اشاره کرده ایم تا در هنگام نیاز، به این موارد دسترسی داشته باشید.

١. استراحت در دوران نقاهت

حفظ ماندگاری لابیاپلاستی نیازمند  گذراندن دقیق دوره نقاهت است. استراحت کامل و اجرای تمام توصیه‌های پزشک در این مرحله، به بهبود سریع‌تر و کاهش خطرات مرتبط با جراحی کمک می‌کند.

٢. پیگیری منظم با پزشک

 پیگیری منظم و دوره‌های مراقبتی با پزشک برای ارزیابی پیشرفت و اعمال تغییرات لازم از اهمیت بسیاری برخوردار است. این کمک می‌کند تا هر گونه مشکلات یا نیاز به تنظیمات به موقع شناسایی شده و اقدامات لازم انجام شود.

٣. رعایت نکات مراقبت پس از جراحی

حفظ وزن سالم، اجتناب از فعالیت‌های ورزشی سنگین، و رعایت دستورات پزشک پس از عمل نیز از نکات اساسی در افزایش ماندگاری نتایج لابیاپلاستی می‌باشند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *