لوگو دکتر شراره صدری نائینی
مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

رعایت مراقبت های بعد از واژینوپلاستی یا عمل تنگ کردن واژن، بیشتر از هر عامل دیگری، در بهبود سریع و به دست آمدن نتیجه ایده آل، اهمیت دارد. دستورالعمل ها و نکات مراقبتی بعد از عمل به ویژگی های جراحی هر فرد بستگی دارد. معمولا جراح شما قبل ازینکه از بیمارستان مرخص شوید، دستورات و توصیه های جامع مراقبت های بعدی را برای ریکاوری بعد از واژینوپلاستی به شما ارائه خواهند کرد. با این وجود، در دسترس داشتن مراقبت های کلی بعد از واژینوپلاستی میتواند برای افرادی که این عمل را انجام داده اند مفید باشد. در این مقاله مراقبت ها و باید و نباید های بعد از واژِنوپلاستی را توضیح داده ایم…

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی چه اهمیتی دارند؟

انجام مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی اهمیت زیادی را در روند نقاهت، عدم بروز عوارض جانبی بعد از عمل و به دست آمدن نتیجه مطلوب دارد. اگرچه جراح ومیزان مهارت و تسلط ایشان یک عامل مهم در موفقیت آمیز بودن جراحی است؛ اما نکات مراقبتی بعد از واژینوپلاستی نیز عامل بسیار مهم و تاثیر گذاری است که حتما باید توسط بیمار رعایت شود. دستورالعمل کامل مراقبت ها حتما قبل از عمل و در ویزیت هایی که با پزشک دارید، به شما داده خواهد شد. پیروی از دستورالعمل مراقبتی، شرط اساسی برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی جراحی تنگ کردن واژن است.

مهم ترین مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود، نکات عمومی و بسیار مهم در مراقبت های بعد از واژینوپلاستی هستند:

  • مصرف منظم داروهای تجویز شده

معمولا برای کنترل درد بعد از عمل داروهای مسکن و جهت جلوگیری از بروز عفونت، داروهای آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز می شود. در صورتی که پزشک این داروها و یا هر نوع داروی دیگر را برای شما تجویز نموده است، حتما در ساعت های دقیق و تا پایان دوره آنها را مصرف نمایید.

  • خشک و تمیز نگه داشتن واژن

بخیه های واژینوپلاستی معمولا از نوع جذبی هستند و نیاز به کشیدن ندارند. اما بعد از عمل و بویژه در روزهای نخستین پس از آن، باید بهداشت را به خوبی رعایت کرده و به خشک و تمیز نگه داشتن ناحیه جراحی توجه داشته باشید.

  • شستشو و استحمام

تا زمان بهبودی کامل بعد از عمل بهتر است برای استحمام از وان یا لگن استفاده نکنید. در این مورد طبق توصیه پزشکتان عمل کنید.

  • عدم انجام فعالیت و تحرک سنگین

بعد از واژینوپلاستی اگر فرد مشکل خاصی نداشته باشد، میتواند در همان روز مرخص شود و پس از ۲۴ ساعت به فعالیت های روزمره خود بپردازد. با این وجود تا پایان دوره نقاهت لازم است از ورزش ها و سایر فعالیت های سنگین و طولانی مدت و همچنین جابجایی اجسام سنگین پرهیز شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *