لوگو دکتر شراره صدری نائینی
مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن

مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن

رعایت نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن، هم برای بهبودی هرچه زودتر التهاب و درد، هم برای ماندگاری بیشتر نتیجه، ضرورت دارد. 

اگر چه تزریق ژل یک اقدام کم تهاجمی و نسبتا بدون عوارض جانبی است؛ اما با این حال آگاهی داشتن و انجام مراقبت های اساسی بعد از تزریق ژل به واژن، به شما کمک میکند دوران نقاهت بسیار کوتاه تری داشته و همچنین از نتیجه به دست آمده، برای مدت طولانی تری بهره مند باشید.

در این مقاله مهم ترین نکات و دستورالعمل های مراقبتی برای بعد از تزریق ژل به واژن را توضیح داده ایم تا در صورت نیاز، به آسانی در دسترس شما قرار بگیرد.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن

به طور معمول مواردی که بعد از تزریق ژل به واژن باید رعایت کنید، توسط پزشک به شما گفته خواهد شد. به خاطر داشته باشید که با توجه به شرایط عمومی سلامتی و نحوه واکنش بدن شما، ممکن است پزشک برخی نکات ویژه و اختصاصی را برای مراقبت به شما گوشزد کند. بنابراین، اولویت با دستورالعملی است که پزشک تجویز نموده است.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن که باید رعایت کنید موارد زیر هستند:

  • بعد از تزریق ژل از پوشیدن لباس تنگ و ضخیم خودداری کنید.
  • داروهایی که توسط پزشک برای شما تجویز شده را به طور منظم مصرف کنید.
  • اگر پماد یا محلول برای شما تجویز شده، طبق دستور پزشک و در زمان مقرر از آن ها استفاده کنید.
  • مصرف دارو ها و پماد ها را حتما تا انتها ادامه دهید.
  • برای بهبودی زودتر و حفظ بهتر نتیجه، توصیه می شود یک هفته از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنید.
  • فعالیت هایی مثل شنا، دوچرخه سواری و رانندگی طولانی مدت نیز در هفته اول بعد از تزریق ژل، ممنوع است.
  • توصیه می شود از ورزش و تحرکات زیاد خودداری کنید. زیرا افزایش جریان خون در این ناحیه ممکن است باعث افزایش التهاب یا قرمزی شود.
  • حداقل تا دو هفته سولار نروید و آفتاب نگیرید.
  • محل تزریق را تمیز و خشک نگه دارید
  • از چک کردن پیاپی و یا دستکاری محل شدیدا خودداری کنید.

مراقبت های لازم برای جلوگیری از عفونت بعد از تزریق ژل به واژن

در صورتی که برای تزریق ژل به واژن به جراح متخصص زنان و زایمان حرفه ای و باتجربه در حوزه انجام عمل های زیبایی و ترمیمی مراجعه کرده باشید، میتوان گفت که احتمال بروز عفونت تقریبا ناچیز است.

به خاطر داشته باشید که برای پیشگیری از بروز عفونت بعد از تزریق ژل به واژن، قدم اول این است که به پزشک حاذق و با وجدان مراجعه کنید و مطمئن شوید که با برند های ژل معتبر و باکیفیت، همچنین ابزار و وسایل کاملا استریل و در فضایی بهداشتی این اقدام را انجام می دهند.

رعایت مراقبت های بهداشتی بعد از تزریق ژل به واژن اهمیت بسیار زیادی برای پیشگیری از بروز عفونت دارد. زیرا محل تزریق ها به شدت مستعد جذب آلودگی ها و عفونت های مختلف هستند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *