لوگو دکتر شراره صدری نائینی
روش های قطعی جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن با روش های قطعی

جراحی زیبایی واژن شامل روش‌های مختلفی جهت بهبود ظاهری و عملکردی ناحیه تناسلی است. این روش‌ها علاوه بر زیبایی می‌توانند ناراحتی‌هایی مانند تحریک، خارش و درد در ناحیه‌ی تناسلی را نیز برطرف نمایند. واژن به دلایل مختلف مانند افزایش سن، زایمان، تغییرات هورمونی، آسیب، ناهنجاری‌های مادرزادی، ضربه و سایر موارد ممکن است دچار مشکلات ظاهری و یا عملکردی باشد.

هدف از جراحی زیبایی واژن تنها بازگرداندن زیبایی و عملکرد ناحیه تناسلی نیست بلکه ایجاد افزایش اعتماد به نفس و همچنین افزایش رضایت جنسی از  دلایل اصلی این جراحی محسوب می‌شوند.

تعدادی از روش‌های جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، واژینوپلاستی و پرینورافی هستند. در صورتی که تمایلی به استفاده از روش‌های جراحی ندارید می‌توانید روش‌های غیرجراحی مانند تزریق ژل به واژن، کربوکسی تراپی و لیزر فرکشنال را جهت بازگرداندن زیبایی و جوانسازی واژن به کار ببرید.

مزایای جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن مزایای متعددی دارد، تعدادی از مزایای اصلی این جراحی عبارتند از:

 • برطرف کردن افتادگی واژن (معمولاُ به دلیل افزایش سن و یا زایمان طبیعی ایجاد می‌شود)
 • افزایش لذت جنسی: زایمان می‌تواند باعث کشیدگی بافت‌های واژن شده و به ماهیچه‌هایی که در ارضای جنسی نقش دارند آسیب وارد نماید.
 • درمان بی‌اختیاری ادرار: با افزایش سن و یائسگی میزان استروژن کاهش می‌یابد، در نتیجه عضلات ناحیه تناسلی، استحکام خود را از دست می‌دهند و بی‌اختیاری ادرار در بسیاری از خانم‌ها ایجاد می‌شود.
 • افزایش اعتماد به نفس
 • ایجاد فرم و ظاهر طبیعی در ناحیه تناسلی (برای افرادی که دچار مشکلات ظاهری مادرزادی و یا مشکلات دیگری هستند که در حین زایمان و یا افزایش سن ایجاد شده است)

روش‌های قطعی جراحی زیبایی واژن

در بین تمامی روش های مختلفی که از گذشته تا اکنون به عنوان روش های جوانی و زیبایی ناحیه تناسلی مطرح شده اند، روش های جراحی از میزان اثربخشی و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند. در ادامه هر روش را به طور خلاصه توضیح داده ایم…

لابیاپلاستی

بزرگ بودن لابیای مینور می‌تواند به صورت ارثی باشد و یا به دلیل عوارض افزایش سن، زایمان و یا اختلالات هورمونی ایجاد شده باشد. بزرگ بودن لابیا مینور علاوه بر مشکلات ظاهری می‌تواند از لحاظ عملکردی نیز برای افراد آزاردهنده باشد. مشکلات بهداشتی، اختلال در رابطه جنسی، درد و ناراحتی حین دوچرخه سواری و یا پیاده روی بخشی از مشکلاتی است که بزرگ بودن لابیا به همراه دارد.

هدف از جراحی لابیاپلاستی کوچک کردن لابیا مینور جهت ایجاد ظاهری طبیعی و بهبود عملکرد ناحیه تناسلی است.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی روشی برای ترمیم واژن است. افرادی که پس از زایمان، جراحی‌هایی که برای درمان سرطان انجام شده است و یا سایر مشکلات مانند افزایش سن و اختلالات هورمونی دچار آسیب در ناحیه‌ی واژن هستند می‌توانند جهت جراحی واژینوپلاستی اقدام نمایند.

هدف از جراحی واژینوپلاستی از بین بردن پوست اضافه ناحیه واژن و برطرف کردن شل شدگی بافت واژن است که با کمک بخیه‌های داخلی و کوچک کردن دهانه‌ی واژن انجام می‌شود.

پرینورافی

پرینورافی یکی از جراحی‌های زیبایی در ناحیه تناسلی است. پرینه قسمتی است که بین واژن و مقعد قرار گرفته است و طول آن در افراد مختلف بین ۱ تا ۵ سانتی‌متر است.

پیش از تولد نوزاد در زایمان طبیعی، معمولاُ برش‌هایی در این قسمت ایجاد می‌شود تا فرآیند زایمان با سهولت انجام بگیرد. اسکارهای باقی مانده از این برش می‌تواند منجر به گشاد شدن دهانه‌ی واژن شده و یا از لحاظ زیبایی برای مادر آزادهنده باشد. افرادی که زایمان انجام نداده‌اند نیز گاهی ممکن است دارای چین و چروک و یا پوست اضافی در این ناحیه باشند.

جراحی پرینورافی با سفت کردن دهانه واژن و از بین بردن اسکارهایی که در طی زایمان ایجاد شده می‌تواند مشکلاتی که ذکر کردیم را به طور کامل برطرف نماید.

تزریق ژل به واژن

استفاده از اسید هیالورونیک یکی از روش‌هایی است که برای افزایش حجم بافت واژن به کار برده می‌شود. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و می‌تواند ۱۰۰۰ برابر وزن خون آب را نگه دارد. با افزایش سن میزان تولید اسید هیالورونیک کاهش می‌یابد. با روش تزریق ژل می‌توان چین‌ و چروک‌های ناحیه تناسلی را کاهش داد و علاوه بر افزایش حجم واژن، به جوانسازی و بازسازی واژن پرداخت.

تزریق ژل به واژن علاوه بر بهبود ظاهری می‌تواند خشکی واژن را برطرف نماید و مشکلات عملکردی مانند بی‌اختیاری ادرار را درمان نماید. همچنین در صورتی که تزریق ژل در نقطه‌ی جی انجام ‌شود میزان تحریک پذیری جنسی افزایش خواهد یافت.

کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی یک درمان موثر برای جوانسازی واژن است. گاز دی اکسید کربن می‌تواند عروق را گشاد نماید و با کاهش فشار خون، جریان خون غنی از اکسیژن را در بافت واژن ایجاد نماید.

کربوکسی تراپی یک روش بدون درد و غیرتهاجمی است که نتایج زیر را در پی دارد:

 • تقویت ماهیچه‌های واژن
 • افزایش کشش و سفتی واژن
 • بهبود عملکرد جنسی
 • درمان بی‌اختیاری ادرار
 • سفید کردن واژن
 • افزایش زیبایی ناحیه تناسلی با بازگرداندن حجم از دست رفته‌ی واژن

جوانسازی واژن با لیزر فرکشنال

جوانساری واژن با دستگاه لیزر فرکشنال یکی از روش‌های نوین و قدرتمند در جوانسازی واژن است. لیزر فرکشنال با بازسازی لایه اپیتلیوم مخاطی، باعث احیا دیواره‌های ساختاری واژن مانند دوران جوانی می‌شود. این دستگاه همچنین می‌تواند موجب حجم دهی و ایجاد رطوبت طبیعی واژن شود.

لیزر فرکشنال یک روش بدون درد و کاملاُ غیرتهاجمی است که نتایج مفیدی را ارائه می‌نماید. 

عوارض جراحی زیبایی واژن

جراحی‌هایی که برای زیبایی واژن انجام می‌شوند جزء جراحی‌های کم تهاجم هستند و در اغلب موارد هیچ گونه عارضه‌ی جانبی به جا نمی‌گذارند. با این حال مانند هرگونه مداخله‌ی پزشکی ممکن است پس از جراحی با عوارضی روبرو شوید.

شایعترین عوارضی که پس از جراحی‌های مانند واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و یا پرینورافی ممکن است با آنها مواجه شوید عبارتند از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • عدم رضایت از نتایج جراحی
 • باقی ماندن اسکارهای جراحی
 • بی‌حسی در ناحیه
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *