لوگو دکتر شراره صدری نائینی
چه مدت بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

بسیاری از بانوان درباره رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی نگرانی و سوالات بسیار مهمی را در ذهن دارند؛ که البته کاملا به جا بوده و باید به آنها پاسخ دقیق و واضح داده شود. چه مدت بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟ آیا حس جنسی بعد از لابیاپلاستی تغییر می کند؟

برای تعداد زیادی از خانم ها، بهبود کیفیت رابطه جنسی و دستیابی به لذت بیشتر،دلیل اصلی انجام عمل لابیاپلاستی است؛ زیرا بزرگی یا دفورمیتی لبه های داخلی واژن باعث ایجاد احساسی آزاردهنده در هنگام رابطه جنسی می شود. 

در این مقاله به مهم ترین موضوعاتی که درباره رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی وجود دارد، پرداخته ایم. 

اگر بعد از مطالعه این مقاله هنوز سوالی در ذهن داشتید، جهت دریافت مشاوره  می توانید با مطب دکتر شراره صدری نائینی، جراح متخصص زنان و زایمان، تماس بگیرید.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

چه مدت بعد از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

اکثر زنان،به سرعت و در مدت بسیار کوتاهی بعد از لابیاپلاستی، به طور کامل بهبود پیدا می کنند. بیماران معمولاً می توانند پس از چند روز تا یک هفته به سر کار بازگردند و پس از حدود ۲ تا ۳ هفته ورزش و سایر فعالیت ها را از سر بگیرند. با این حال، داشتن رابطه جنسی، استفاده از تامپون، دوش، پوشیدن لباس های تنگ، شنا و سایر فعالیت ها باید برای حدود ۴ تا ۸ هفته محدود شود. البته به دلیل اینکه بدن هر فرد شرایط مخصوص به خود را دارد، برای بازگشت به تمامی فعالیت ها از جمله رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی، باید با جراح خود مشورت نمایید. جراح شما تنها شخصی است که می تواند تشخیص دهد چه زمانی برای آغاز فعالیت های مختلف، برای شما امن و بی خطر است.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل و لذت جنسی

از جمله مهم ترین موارد مربوط به عمل لابیاپلاستی که باید درباره آن به خوبی آگاه باشید، مسئله میل و لذت جنسی است. بسیاری از بانوان شنیده اند که بعد از لابیاپلاستی حس لذت جنسی از دست می رود! در همین راستا می توانید در ویدئوی زیر به صحبت های دکتر شراره صدری نائینی، بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران گوش دهید.

۰۱:۱۴
truncate dir-rtl

تاثیر لابیاپلاستی بر لذت جنسی

چرا رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی ممنوع است؟

همانطور که گفتیم بعد از لابیاپلاستی، بیماران باید حدود ۴ تا ۸ هفته بعد از عمل صبر کنند و برای فعالیت های بدنی مثل رابطه جنسی اجازه دهند پروسه ترمیم به طور کامل در بدن انجام شود. انجام زودهنگام این فعالیت ها در مراحل اولیه بهبودی می تواند بر نتایج جراحی تاثیر منفی و حتی دردسر ساز داشته باشد. بعد از لابیاپلاستی، ناحیه تناسلی حساس، متورم و احتمالا دردناک خواهد بود، بنابراین مهم است که تا زمانی که این احساسات از بین نرفته و محل عمل کاملا بهبود نیافته است، از داشتن هرگونه فعالیت جنسی خودداری شود. 

قبل از آغاز مجدد رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی، صبر کنید تا لابیاها به اندازه کافی بهبود پیدا کنند. بزرگترین دلیل ممنوعیت رابطه جنسی و بعضی از فعالیت های خاص بعد از لابیاپلاستی، آسیب رساندن به زخم های در حال بهبود است. علاوه بر این، درگیری فیزیکی مانند رابطه جنسی، به پوست در حال بهبود فشار وارد می کند و می تواند منجر به عدم بهبود و ترمیم زخم ها شود. اگر زخم ها هنوز بسته نشده باشند، تحریک ناحیه ممکن است منجر به عفونت بعد از لابیاپلاستی شود.

آیا حس و میل جنسی بعد از لابیاپلاستی تغییر میکند؟

بسیاری از زنان نگرانی هایی دارند در مورد اینکه جراحی لابیاپلاستی ممکن است چه تاثیراتی بر احساسات جنسی آنها داشته باشد؟! البته این نگرانی کاملا به جا و قابل درک است. زیرا گیرنده های حسی و عصبی بسیاری زیاد و فشرده ای در ناحیه تناسلی وجود دارند. آسیب دیدن این رشته های حسی می تواند باعث اختلال در احساسات جنسی و ارگاسم شود. اما جای نگرانی نیست. خوشبختانه یک جراح متخصص زنان و زایمان که با آناتومی و کارکرد بدن به خوبی آشنایی دارد و همچنین به تکنیک های جدید در حوزه جراحی های زیبایی زنان مسلط است، می تواند بدون هرگونه احتمال خطر و آسیب به ساختارهای ناحیه تناسلی مانند کلیتوریس این جراحی را انجام دهد. در واقع، بسیاری از زنان پس از لابیاپلاستی، از بهتر شدن تجربه جنسی و ارگاسم صحبت می کنند. این امر هم به دلیل رفع مشکلات ساختاری ناحیه تناسلی  و هم به دلیل افزایش حس اعتماد بنفس و راحتی بیشتر در روابط جنسی است.

سخن پایانی

هر زنی این شایستگی را دارد که از روابط خصوصی و عاشقانه با همسر خود نهایت لذت را برده و احساسی فوق العاده نسبت به بدن خود و زیبایی های ظاهری آن داشته باشد. اگر ظاهر ناحیه تناسلی شما به دلیل بزرگ یا متقارن بودن باعث شده احساس کنید به اندازه کافی زیبا و جذاب نیستید و به همین دلیل، آنطور که باید از رابطه جنسی با همسر خود لذت نمی برید، میتوانید برای آگاهی یافتن بیشتر و انجام آن توسط بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران، با مطب دکتر شراره صدری نائینی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *